Vysielanie biskupskej chirotónie

Drahí bratia a sestry,

Približujeme Vám možnosti sledovania biskupskej chirotónie.

V sobotu 27.01.2024 sa v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove uskutoční biskupská chirotónia (vysviacka) nového prešovského arcibiskup-nominanta Jonáša Jozefa Maxima so začiatkom o 10:00 hod, ktorú môžete sledovať v priamom prenose vo vysielaní RTVS na Dvojke, TV LUX, internetovej gréckokatolíckej televízii TV Logos, TV Zemplín a v rozhlasovom vysielaní aj Rádio Lumen.

Taktiež môžete sledovať naživo túto slávnostnú udalosť aj prostredníctvom internetu:

Veriacim dávame do pozornosti, že zajtra pred samotným priamym prenosom, bude o 09.40 vysielať RTVS na Dvojke nový dokumentárny film s názvom ČERNEC (mních).

Vytvoril ho umelec Timotej Križka, ktorý otca Maxima navštívil na jeho pozvanie v marci 2022. Ide o výborne načasovaný osemnásťminútový dokument, ktorý približuje život mníchov v Unive poznačený vojnou. Dokument bol dokončený len pár dní pred biskupskou vysviackou vladyku Jonáša Maxima. Jeho výpovedná i umelecká hodnota tak získala širší rozmer.

https://www.rtvs.sk/televizia/program/20851/449362

Na TV LUX zasa pol hodiny pred začiatkom prenosu môžete sledovať Štúdio špeciál s vladykom-nominantom Jonášom a moderátorom, gréckokatolíckym kňazom Cyrilom Jančišinom.